Facebook niçin yavaş Facebook kapatıldı mı?

Facebook niçin yavaş Facebook kapatıldı mı

Facebook neden yavaş ve Facebook kapatıldı mı? Bir gün önce yaşanan terör olaylarının hemen peşinden akşam saatlerinden itibaren Facebook’a giriş yapmak isteyen kullanıcılar ulaşım sıkıntısıyla karşı karşıya geldiler. Bilhassa girişlerde mesele yaşayan kullanıcılar daha sonra işlem yapmakta da zorlandılar. Terör olaylarının hemen hemen peşinden gerçekleşen olay neticeninde kullanıcılar Facebook neden yavaş ve Facebook kapatıldı mı diye sormaya başladılar.

Ankara’da TSK’yı hedef alan ve bombalı araçla gerçekleştirilen saldırı sonrasında ve son olarak 13 Mart’ta gerçekleşen bombalı saldırı sonrasında da sosyal medya kapatılmış ve çok geç saatlerde tekrar ulaşım olası olmuştu.

İstanbul İstiklal Caddesi’ndeki canlı bomba saldırısının hemen peşinden Twitter ve Facebook gibi sosyal medya sitelerine ulaşımda mesele yaşanıyor. RTÜK’ten saldırıyla alakalı olarak gelen yasağın hemen peşinden Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım platformlarına da giriş şu an için normale dönmeye başladı.
Geçtiğimiz Ekim ayında olan Ankara’daki terör saldırısının hemen peşinden mevzubahis kısıtlamalarla alakalı izah yapan Alternatif Bilişim Derneği Azası Sulh Büyükakyol ise Türkiye’de Twitter ve Facebook gibi her web sitesinin kullandığı bir bant genişliği olduğunu belirterek, “Bu bant genişliği birkaç tuşluk işlemle daraltılabilir. Bunu daraltırsanız, geçebilecek data hacmi düşerek site yavaşlar. Buradaki daraltmaya da ‘throttling’ işlemi denir. Başka bir deyişle Twitter’ın kendi ana sunucusuna giden otobanın şeritleri kapatılıyor. Yoldan hızlı gidilmiyor” demişti.

Facebook neden yavaş ve Facebook kapatıldı mı? Bir gün önce geceden beri kullanıcılar Facebook üzerinde rastgele bir işlem yaptıklarında uzun müddet ulaşım sağlayamadılar. Bilhassa sayfaların daha geç açılması ve girişlerde sorun yaşayan kullanıcılar Facebook’un kapatılıp kapatılmadığını merak etti. Peki Facebook neden yavaş ve Facebook kapatıldı mı?

Facebook niçin yavaş Facebook kapatıldı mı?
1 5

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.