Müziğin efsane isminin oğlu öldü

Sinatra ailesi tarafından yapılan açıklamada, Sinatra Jr.’ın tur için  bulunduğu Florida eyaletine bağlı Daytona Beach’te geçirdiği kalp krizi sonucu  öldüğü belirtildi.

Sinatra Jr, 20. yüzyılın en önemli ses sanatçılarından biri kabul  edilen Frank Sinatra ve Nancy Barbato Sinatra’nın ikinci çocuğu olarak 1944’te  dünyaya gelmişti.

1963’te 19 yaşındayken üç kişi tarafından bir otel odasından kafasına  silah dayanarak  kaçırılan Sinatra Jr., ailesinin 240 bin dolar fidye ödemesinin  ardından serbest bırakılmıştı. Sinatra Jr’ın kaçırılması, babasının mafya ile  bağlantısı olduğu iddialarını gündeme getirmişti.

Dünyanın en ünlü şarkıcılarından biri olan babası sayesinde müzik  kariyerine erken başlayan Sinatra Jr, babasının müzik direktörlüğünü de yapmıştı.

Konserlerinde 4 Mayıs 1998’te 82 yaşında hayata veda eden babasının  parçalarını da seslendiren Sinatra Jr, “The Love Boat”, “Marcus Welby M.D.”  gibi  filmlerde rol almış ve “Family Guy” dizisinin iki bölümünde seslendirme yapmıştı.

Sinatra Jr.  geçen yıl babasının 100. doğum yıl dönümünde Los Angeles  Dodgers ile New York Yankees maçı öncesinde ulusal marşı söylemişti.

  
 

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/muzigin-efsane-isminin-oglu-oldu/dunya/detay/2211136/default.htm

Müziğin efsane isminin oğlu öldü
Oyla

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.