PKK ekmek fırınını taradı; 1 kişi yaralandı

Şırnak merkezde PKK’lı teröristlerin yakalanması, patlayıcılarla  tuzaklanan çukurların ve barikatların bertaraf edilmesi, halkın can ve mal  güvenliğinin sağlanması amacıyla ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından,  Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurlarınca 14 Mart’ta başlatılan  “Şehit Jandarma Üsteğmen Mehmet Çifci Operasyonu” başarıyla devam ediyor.

Çatışmalar Yeşilyurt, Dicle, Cumhuriyet  ve İsmetpaşa mahallelerinde  devam ederken, PKK’lı teröristler bir ekmek fırını önünde oturan vatandaşlara  uzun namlulu silahlarla ateş etti.

Saldırıda, fırında çalışan H.Ç. (24) başından yaralandı. Olay yerine  sevk edilen zırhlı ambulansla Şırnak Devlet Hastanesine kaldırılan H.Ç. tedavi  altına alındı.

İlk tedavisinin ardından saldırı anını anlatan H.Ç, “Fırının önünde  otururken birden silah sesleri gelmeye başladı, başımdan kan akmaya başlayınca  yere yığıldım. Yarı baygın olarak beni hastaneye getirdiler. Şu an durumum iyi.  Ben sadece ekmek üreten bir fırında çalışıyorum, bize neden saldırıyorlar.” dedi.

Şırnak Devlet Hastanesi Acil Servis Doktoru Turgut Topal ise kurşunun  hastanın kafatasını teğet geçtiğini belirterek, “Mucize bir kurtuluş, bir santim  daha aşağıdan isabet etse hastamızın durumu böyle olmazdı. Şu an için durumu iyi,  ancak bugün müşahade altında tutabiliriz.” diye konuştu.

 

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/pkk-ekmek-firinini-taradi-1-kisi-gundem-2224216/

PKK ekmek fırınını taradı; 1 kişi yaralandı
Oyla

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.