TSK: 6 terörist etkisiz hale getirildi

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, dün yaşanan önemli yurt  içi olaylara ilişkin bilgiler verildi.

Buna göre, Mardin Nusaybin’de devam eden operasyonda bir bölücü terör  örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilirken, operasyonda toplam etkisiz  hale getirilen terörist sayısı 193 oldu. Ayrıca 10 el yapımı patlayıcı imha  edildi, toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı da 445’e yükseldi.

Şırnak’da devam eden operasyonda 2 bölücü terör örgütü mensubu  terörist etkisiz hale getirildi, bir bölücü terör örgütü mensubu terörist  yakalandı. Operasyonda toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 160 oldu.  Altı el yapımı patlayıcı imha edildi, operasyonda toplam imha edilen el yapımı  patlayıcı sayısı 410’a yükseldi.

Silopi’de devam eden operasyonda da 2 bölücü terör örgütü mensubu  terörist etkisiz hale getirildi, operasyonda toplam etkisiz hale getirilen  terörist sayısı 3 oldu. 5 el yapımı patlayıcının imha edildiği operasyonda,  toplam imha edilen el yapımı patlayıcı sayısı 11’e yükseldi.

Hakkari Yüksekova’da bir bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz  hale getirildi, operasyonda toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 139  oldu.

Bir biksi makineli tüfeği, 2 dragunov keskin nişancı tüfeği, 4  kalaşnikof piyade tüfeği ve 5 dolu şarjörü, 2 tabanca, 1 kurusıkı tabanca, 1 av  tüfeği, 1 telsiz, muhtelif yaşam malzemesi ve örgütsel doküman ele geçirildi. On  el yapımı patlayıcının imha edildiği operasyonda, toplam imha edilen el yapımı  patlayıcı sayısı 217’ye yükseldi.

Şemdinli’de ise bir el yapımı patlayıcı, bir kalaşnikof piyade tüfeği,  3 şarjör, 38 fişek, bir el telsizi, 7 hücum yeleği, 17 çift mekap ayakkabı ele  geçirildi.

Diyarbakır Bismil’de biri yangın söndürme tüpü ile yapılmış 2 el  yapımı patlayıcı ele geçirildi ve imha edildi.

HAKKARİ’DE 1 TERÖRİST YAKALANDI

Kahramanmaraş Pazarcık’da bir roketatar, 3 roketatar mühimmatı, 2  kalaşnikof piyade tüfeği, 2 kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü ve 120 kalaşnikof  piyade tüfeği fişeği ele geçirildi.

Gaziantep Nurdağı’nda icra edilen operasyonda, 2 kalaşnikof piyade  tüfeği, 4 kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 120 kalaşnikof piyade tüfeği fişeği  ve 2 el bombası ele geçirildi.

Konya Ereğli’de ihbar üzerine yapılan aramada, bir el yapımı patlayıcı  (bin 550 gram C-4 patlayıcı madde, 4 bin 250 gram C-4 ve Nitrat türü karışık  patlayıcı madde, 4 elektrikli fünye, 2 elektronik devre kartı) ele geçirildi ve  imha edildi.

Bitlis Mutki’de bir uzaktan komutalı el yapımı patlayıcı, yaşam  malzemesi (300 kilo un, 50 kilo şeker, 50 kilo fasulye, 18 kilo peynir, 6 kilo  bal) ve muhtelif malzeme (30 metre kablo, 50 boş çuval, 2 akü, 3 balta, 1 çapa, 1  odun testeresi, 1 branda, 3 ışıldak ve bir DVD oynatıcı) ele geçirildi.

Hakkari Çukurca’da icra edilen yol kontrolünde, bir bölücü terör  örgütü mensubu terörist yakalandı.

 

 

KAYNAK : http://www.milliyet.com.tr/tsk-6-terorist-etkisiz-hale-gundem-2224255/

TSK: 6 terörist etkisiz hale getirildi
Oyla

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.